Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamalarından olan Lazerle Genital Bölge Beyazlatma, genital bölgede renk koyulaşması ve siyahlaşma gibi durumların önüne geçmek için kullandığımız bir yöntemdir. Genellikle yaz aylarında giymiş olduğunuz açık renkli kıyafetlerin dışarıdan dikkat çekmemesi ve cinsel yaşantınızda partnerinize daha estetik görünmek istemeniz, ilgili uygulamanın en önemli sebepleridir. Estrojen hormonunun yoğunluğu, gebelik, doğum kontrol hapları ve ilerleyen yaş genital bölgenin koyulaşmasının en önemli sebepleridir. Önüne geçemediğimiz sebepler sonrası, lazerle genital beyazlatma uygulaması ile istemiş olduğumuz görünüme yaklaşabiliyoruz.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Uygulaması

Lazerle genital bölge beyazlatma uygulaması öncesi, kararmış bölgeye lokal anestezik uygulanır. Lokal anestezik etki etmesi sonrası fraksiyonel karbondioksit lazerin beyazlatma için kullanılan özel probu ile koyulaşmanın olduğu bölgelere lazer ışını aktarılır. Bu sayede epidermis adı verilen cildin üst kısmı soyulması sağlanır. Bununla birlikte koyulaşmaya sebep olan hücrelerde de tahribat sağlanacağı için cildin soyulması sonrası daha açık renkte, daha parlak bir cilt meydana çıkmaktadır. Yaklaşık 20-25 dakikalık bir süreç içinde uygulama tamamlanır. Genelde 1 seans olarak yapılan lazerle genital bölge beyazlatma uygulaması kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Tedavi tekrarlanması uygulanacak bölgedeki hasara ve iyileşme sürecinize göre değişmekte olup doktor kontrollerinizde karar verilecektir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Etkisi

Uygulama sonrası güneş yanması gibi bir kızarıklık 24 saat devam edecektir. Uygulama sonrası 2. günden itibaren cilt üzeri kabuklanma oluşmaya başlayacaktır. 2-7 gün boyunca cilt soyulmaya devam edecektir. Daha sonrasında 3-6 hafta boyunca cilt pembeleşecektir. Uygulama sonrası sonuçlar 1. ayda alınmaya başlanır.

Cinsel yaşama dönüş doku iyileşmesi gerçekleştikten sonra, ortalama 1 hafta sonrasında gerçekleşecektir.

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma
Call Now Button