Mezoterapi çok ince ve kısa iğne uçlarıyla, cilt yenileme, selülit tedavisi, saç tedavisi, bölgesel zayıflama için kullandığımız, amino asitlerin, vitaminlerin, enzimlerin, Hyaluronik asitin, leke çıkarıcıların bulunduğu bir kokteylin, hedef bölgeye enjekte edilmesidir.

Yüz Mezoterapi

Yaşlanmayı geciktirici, yaşlanmadan dolayı oluşan lekelerin azaltılması amaçlı, bu amaca yönelik hazırlanmış solüsyonların cilt altına mezoterapi yöntemiyle enjekte edilmesine dayanır. Solüsyonların amaca yönelik olması ve sadece sorun yaşadığımız bölgeye enjekte edilmesi sebebiyle daha etkilidir.Yapılacak enjeksiyon sayısı ve miktarı sorunlu bölgenin yapısına göre değişiklik gösterecektir. Ortalama 6 seanslık bir tedavi uygulanır. İlk ay her hafta 1 seans, devamında ayda bir seans şeklinde devam eder.

Selülit ve Bölgesel Zayıflama Mezoterapi

Genel anlamda diyet ve egzersizi tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir. Yağ birikimi olan bölgeye yağ hücrelerini parçalayıcı ve vücudunuzla yağ alışverişini hızlandırıcı solüsyonların enjekte edilmesine dayanır.Yağ hücrelerinin parçalanmasıyla, yapmış olduğunuz diyet ve egzersiz sayesinde sorun yaşadığımız bölgede incelme ve azalma görülecektir. Anahtar kelime “Devamlılık” tır. Tedaviniz sonrası diyet ve egzersizinize devam etmeniz durumunda; kavuşmuş olduğunuz yeni görünümünüzün devamlılığını sağlayacaksınız. Ortalama 8 seanslık bir tedavi uygulanır. Seanslar haftada bir şeklinde olur.

Saç Mezoterapi

Saç dökülmesi, saçın canlılığını yitirmesi, saçın parlaklığını yitirmesi gibi şikayetlerimizde kıl köklerinin beslenmesi için uyguladığımız bir yöntemdir. Vitamin, elastin, kan dolaşım düzenleyeciler, keratinden oluşan saçlarımızı güçlendirecek bir karışımın saç diplerimize enjekte edilmesidir. Ortalama 6 seanslık bir tedavi uygulanır. Seanslar haftada bir şeklinde olur.

 

SİZDEN GELENLER

  • Ameliyatsız bir yöntemle çenemi ileriye almak mümkün mü?

Tabi ki. Eğer çeneniz küçük ve geriye doğru yerleşimli ise hyaluronik asit dolgularla çene ucunu ve kenarlarını belirginleştirip, volüm sağlayabiliriz. Aynı zamanda gıdı bölgenizde yağlanma mevcutsa, bu çenenizi daha geri planda gösterecektir. Gıdı bölgesine yapılan yağ eritici mezoterapi solüsyonları çene altı oyuğu belirginleştirilebilir.

  • Mezoterapi nedir ve neler için kullanılır?

Mezoterapi, içeriğinde A, C ve E vitaminleri, çeşitli minarelleri, amino asit ve enzim içeren solüsyonların derinin dermis denilen sert tabakasına ya da yağ doku içerisine verilmesi işlemidir. Mezoterapi solüsyonları içerdikleri maddelere göre; selülit tedavisi. gıdı gibi küçük bölgesel yağlanmalar, cilt elastikiyetini sağlama, cilt lekelerini kaybetme ve cilt canlandırmada kullanılabilir.

  • Gıdı bölgesinde yağlanma mevcut. Fakat ameliyat olmaktan korkuyorum. Bunun için ameliyatsız bir yöntem var mıdır?

Evet yağ eritici mezoterapi, gıdı bölgesinde yağlanma durumlarında son derece etkilidir. Ortalama 6-9 seans uygulanır. Seans aralıkları 3 haftadır. 2. seanstan sonra yağlarda erime başlar. İşlem, iğne ile yağ eritici mezoterapi solüsyonunun yağlanmanın olduğu alana noktasal tarzda zerk edilmesi ile yapılır.

  • Göz altımda hem morluk, hem de çöküklük var. Işık dolgusu bana uygun mu? Başka öneriniz var mı?

Göz altındaki çöküklük için göz altı ışık dolgusu adı verilen ince Hyaluronik Asit dolgular uygundur. Bu dolgular çökük bölgenin dolmasını sağlarken, göz altına da aydınlık bir görüntü verecektir. Göz altı ışık dolgusu morluk tedavisi olmamakla beraber göreceli olarak aydınlık bir görüntü verdiği için morluğun azalmasına yardımcı olur. Göz kapaklarınızı içeren morluk ve siyahlıklar da, ek olarak leke açıcı mezoterapi yöntemini kullanıyoruz.

  • Alt göz kapağındaki kırışıklıklar için neler yapılabilir?

Kaz ayağı dediğimiz bölgeye botulinum a toksin tedavisi uygulanabilir. Göz yaşı oluğu deformitesine bağlı oluşan çöküklüklere yapacağımız ince ışık dolgusu diye tabir ettiğimiz dolgular o bölgeye volüm vereceği için kırışıklıkları da bir miktar açacaktır. Tam alt göz kapağına yakın ince kırışıklıklar içinse mezoterapi solüsyonları o bölgede renk açımına olanak sağlayıp hem de ince kırışıklıkları açacaktır.

  • Mezoterapi etkisini ne zaman gösterir?

Mezoterapi işlemi cilt aydınlatma, cilt sıkılaştırma, lekelerin tedavisi ve yağ eritme için uygulanabilir. Cilt aydınlatma ve sıkılaştırma etkisini ilk seanstan itibaren göstermeye başlar. Fakat yağ eritici ve leke için yapılan mezoterapi işlemlerinde etki genellikle ikinci seanstan sonra görülmeye başlar.

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

Mezoterapi
Call Now Button