Yüz Germe Estetiği; daha genç bir yüze sahip olma isteğiyle yola çıkıp, yaşa bağlı yüz bölgesindeki sarkmaları ve deride olan bollaşmayı gidermek için yapmış olduğumuz bir operasyondur. Yüz cildinin gevşemesinden dolayı derinin sarkmasını, burun ve ağız çevresindeki kıvrımların derinleşmesini, cilt altı yağların azalmasından dolayı cildin bollaşmasını, boynun aşırı yağlanması sebebiyle boyunda cildin katlanmasını gidermeye çalıştığımız bir estetik cerrahi işlemidir.

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı

Genel anestezi altında göz hizasındaki saç çizgisinden başlayarak kulak arka bölgesine kadar kesi yapılarak deri altındaki yüz kaslarını örten yağ dokuları yukarıya ve geriye doğru gerilmesi ve daha sonrasında bollaşan derinin kesi hattı bölgesinden çıkartılmasıyla sonlanan yaklaşık 3,5-4 saat diliminde gerçekleşir. Ameliyat sonrasında yüzünüzü saran yüz germe korsesi takılır. Deri altında birikecek kirli kanın dışarı atılması için dren koyuyoruz. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınır. Ertesi gün kontrollerimiz sonrası ve takılı olan drenin alınmasıyla taburcu olunulur.

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası Ağrı

İlk 3 gün şişliklere bağlı gerilme hissedilse de ağrı çok nadir görülmektedir.

Ameliyat Sonrası İyileşme

Ameliyat sonrası takılan yüz germe korsesi 10 gün boyunca kullanılır. Günlük pansumanlara devam edilir. Şişlikler 15 gün sonrasında inmeye başlar, yaklaşık 2 ay sonra tamamen kaybolur. 15. günde dikişler alınır. Yüzün tam oturması 6. aya kadar sürer. Bu süreç içinde ilk günden itibaren yüz yapımız değişeceği için, yüz hatlarımız tam oturana kadar, takriben operasyon sonrası 6 ay sonra size daha tanıdık bir yüz ile karşılaşacaksınız.

Ameliyat Sonrası İz Kalması

Saçlı deride ve kulak arkasındaki kesi izleri görünmeyecektir. Kulak önündeki kesi izi 6 aylık süreçte çatlak izi görünümü alacaktır, çok dikkat çekmeyecektir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edeceklerimiz

  • Yaklaşık 1 hafta evde istirahat etmek yeterli olacaktır.
  • 10 gün boyunca size verilen korsenin kullanılmasının aksatılmaması.
  • Pansuman aksatılmamalıdır.

Ameliyat Sonrası Oluşabilecek Yan Etkiler

Kan Birikmesi (hematom): Erken fark edilir. Kısa bir müdahale ile önüne geçilir.
Enfeksiyon: Doktorunuz tarafından reçete edilen antibiyotik kullanılmaması ve pansumanın aksatılmasında oluşur. Dikkat edilmeli.
Hissizlik: Kulak memesinde yaklaşık 6 ay boyunca his kaybı yaşanabilir. Bu durum çoğunlukla geçicidir.

 

SİZDEN GELENLER

  • İzsiz yüz germe işlemi var mıdır?

Evet. Dikişsiz ve izsiz olarak iplerle izsiz yüz germe dediğimiz bir yöntem mevcuttur. Etki süresi yaklaşık 1,5 yıl olmasına karşın son derece etkili bir yöntemdir.

  • Yüz germede yaş sınırı var mıdır ve ikinci kez olunabilir mi?

Yüz germede yaş sınırı yoktur. Fakat olası yanlış uygulamaların önüne geçmek için genç bireylerde tercih edilmemelidir. Yüz germe ameliyatının ömrü ortalama 7-10 yıldır. Bu süreden sonra hem yaş alma, hem de yer çekiminin etkisi ile yüz cilt ve deri altı dokusu sarkmaya başlayacaktır. İkinci kez ameliyat 7-10 yıl sonra yapılabilir.

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

Yüz Germe Estetiği
Call Now Button