Genital Estetiği

Vajinoplasti – Vajina Daraltılması Estetiği

Vajinoplasti – vajina daraltılması estetiği; kadın iç genital organı olan vajinanın, doğum olayları sonrası, yada yaşlanma ve genetik özelliklere bağlı vajina iç duvarındaki örtü olan mukoza dokusunun ve kas dokusunun gevşeyerek sıkılığını kaybetmesinin önüne geçmek için yapılan bir daraltma işlemidir.

Vajinoplasti – Vajina Daraltılması Estetiğini Kimlere Yapmaktayız

 • Bir yada birden fazla normal doğum yapma sebebiyle vajinası genişlemiş kadınlar
 • Cinsel ilişki sırasında, vajinal genişlik sebebi ile partneri ile sorun yaşayan kadınlar
 • Cinsel ilişki sırasında, genişleme ile vajinasında hava sesleri çıkan kadınlar

Vajinoplasti – Vajina Daraltılması Estetiği Ameliyatı

Vajinoplasti – vajina daraltılması  estetiği; genel anestezi altında yaklaşık bir saat diliminde vajina arka duvarındaki mukozadan üçgen şeklinde doku çıkarılarak genişlemiş vajen çevresi kaslara katlama dikişleri atılmasını ve mukozanın da eriyen dikişler ile tekrar sıkı bir şekilde bir araya getirme işlemidir. Aynı gün hastaneden taburcu olursunuz. Ameliyat sonrası dönemde iç çamaşırınızın içine yumuşak pedler koyulur, herhangi bir bandajlama gerektirmez.

Vajinoplasti – Vajina Daraltılması Estetiği Sonrası Ağrı

Bu ameliyatta ağrı çok nadir olarak doku şişliğine bağlı hissedilir ve ağız yoluyla alınan ağrı kesiciler ile bu sorun ortadan kaldırılır.

Vajinoplasti Ameliyatlarından Sonrası İyileşme

Vajina daraltılması sonrası aynı gün hasta taburcu edilir. Hastanın 1 ya da 2 gün evde istirahat etmesi yeterlidir. Çok fazla ayakta kalma doku şişliğini daha da artıracağı için önerilmez. Hasta 2 gün sonrasında duş alabilir. Yaklaşık 10 gün boyunca antibiyotikli kremler ile pansuman öneriyoruz. Dikişler yaklaşık 15 gün içinde kendi kendine eriyeceği için alınmaz. 20 gün havuz ve hamama gitmeyi enfeksiyon ve kanama riskini arttırabileceğinden önermiyoruz.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası İz Kalması

Vajinoplasti ameliyatı sonrası yaklaşık 2 ay sonra hemem hemen hiç bir iz kalmadan iyileşme olacaktır.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki ve His Kaybı

Vajinoplasti ameliyatından yaklaşık 30 gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz ve herhangi bir his kaybı olmayacaktır. Aynı zamanda vajinal sıkılığa bağlı, cinsel istekte artış ve orgazm sayısında artış beklenir.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Yan Etkiler

Kan Birikmesi (Hematom): Erken fark edilir. Kısa bir müdahale ile önüne geçilir.
Enfeksiyon Gelişimi: Çok nadirdir. Hastanın hijyenine tam dikkat etmemesi sonucu oluşabilir. Antibiyotik tedavisi ile önüne geçilir.
Cinsel İlişki Sırasında Ağrı: Erken dönemde vajinal sıkılık ve kuruluğa bağlı gözlenebilir. Geçici bir durumdur. Vajina kayganlaştırıcı kremler ile önüne geçilir.

SİZDEN GELENLER

 • Vajina daraltma ameliyatının ömrü ne kadardır? Ameliyat sonrası ilişkide problem yaşar mıyım?

Vajina daraltma operasyonun ömrü, eğer operasyon sonrası dönemde normal doğum yapılmazsa ömür boyudur. Fakat normal vajinal doğum yaparsanız vajinanızda bolluk tekrar gelişecektir. Operasyon sonrası dönemde bir ay cinsel perhiz uygulanması gerekiyor. Bir ay sonra ilk bir haftalık ilişki döneminde zorluk yaşamamanız için vajinal kayganlaştırıcı sıvı öneriyoruz.

 • Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsel hayatımda pozitif yönde bir farklılık olacak mı?

Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsel hayatınızda olumlu yönde gelişmeler olacaktır. İlişki sırasında partnerinizin cinsel organı daralan vajina duvarınıza tam temas edeceği için cinsel haz almanız artış gösterecektir.

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

Genital Estetiği

İç Dudak Sarkması – Labioplasti Estetiği

Labioplasti estetiği; kadın genital organındaki iç dudakların doğuştan yada ergenlikteki hormonal dengesizlikten oluşan yada doğum ve cinsel ilişkiler sonrası oluşan sarkıklıkları düzeltmek için yaptığımız estetik cerrahi operasyonlarıdır.

Labioplasti Ameliyatını Kimlere Yapmaktayız

 • Küçük dudakların büyük dudaklar ile kapatılamayacak kadar büyük olan kadınlar
 • Küçük dudakların büyüklüğü sebebi ile bu bölgede tahriş ve kaşıntı gibi şikayetleri olan kadınlar
 • Küçük dudakların büyüklüğü ve sarkması sonucu bikini ve iç çamaşırlarında görünen kötü görüntüden psikolojik olarak rahatsızlık duyan kadınlar

Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti ameliyatı; lokal, sedasyon veya genel anestezi altında yaklaşık yarım saat diliminde iç dudaklardaki fazla dokunun, iç dudaklar dış dudaklar arasında kalacak şekilde çıkarılması işlemidir. Daha sonra bu kesi yerine eriyen dikişler atılarak doku onarımı yapılır. Aynı gün hastaneden taburcu olursunuz. Ameliyat sonrası dönemde iç çamaşırınızın içine yumuşak pedler koyulur, herhangi bir bandajlama gerektirmez.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Ağrı

Labioplasti ameliyatlarında ağrı çok nadir olarak doku şişliğine bağlı hissedilir ve ağız yolula alınan ağrı kesiciler ile bu sorun ortadan kaldırılır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme

Labioplasti ameliyatı sonrası hasta taburcu edilir. Hastanın 1 ya da 2 gün evde istirahat etmesi yeterlidir. Çok fazla ayakta kalma doku şişliğini daha da artıracağı için önerilmez. Hasta 2 gün sonrasında duş alabilir. Yaklaşık 10 gün boyunca antibiyotikli kremler ile pansuman öneriyoruz. Dikişler yaklaşık 15 gün içinde kendi kendine eriyeceği için alınmaz. 20 gün havuz ve hamama gitmeyi enfeksiyon ve kanama riskini arttırabileceğinden önermiyoruz.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası İz Kalması

Labioplasti ameliyatı sonrası yaklaşık 2 ay sonra hemem hemen hiç bir iz kalmadan iyileşme olacaktır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki ve His Kaybı

Labioplasti ameliyatından yaklaşık 20 gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz ve herhangi bir his kaybı olmayacaktır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Yan Etkiler

Kan Birikmesi (Hematom): Erken fark edilir. Kısa bir müdahale ile önüne geçilir.
Enfeksiyon Gelişimi: Çok nadirdir hastanın hijyenine tam dikkat etmemesi sonucu oluşabilir. Antibiyotik tedavisi ile önüne geçilir.

SİZDEN GELENLER

 • Labioplasti Sonrası His Kaybı Yaşanır Mı?

Labioplasti genellikle iç dudaklarından estetik açıdan hoşnut olmayan hastalara uyguladığımız bir ameliyattır. İç dudakların dış dudaklar tarafından kapatılacak kadar, iç dudaklardan fazla deri alınarak daha estetik bir görünüm sağlanır.

Fakat bazı durumlarda klitorisi büyük olan hastalarda müdahale edilmesi durumunda his kaybı yaşandığı bilinmektedir. Sadece iç dudakların müdahale edileceği bir ameliyata girecekseniz, bu konuda endişe etmemeniz gerekir.

İyileşme süreci geçtikten sonrasındaki cinsel ilişkide, ameliyat öncesi yaşantınıza geri dönebileceksiniz.

Sağlıkla kalın.

 • İç dudaklarım olduğundan daha büyük ve sarkık. Bunun sağlık açısından bir zararı var mıdır?

İç Dudakların Büyüklüğü Sarkıklığı: Normalde iç dudaklarımız labia majör dediğimiz dış dudakların içinde yer alır. Fakat bazı kadınlarda doğuştan ya da hormonal etkiler ile iç dudaklarda büyüme ve sarkma gözlenir. Bu durum, genital bölgedeki sıvıların geçiş yolunu kapatarak, genital bölgenin sürekli ıslak kalmasına ve buna bağlı idrar yolu enfeksiyonları ve mantar enfeksiyonları gelişmesine sebep olabilmektedir.

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

Genital Estetiği

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması Estetiği

Büyük dudakların dolgunlaştırılması estetiği; kadın genital organındaki büyük dudaklar doğuştan yada yaşlanmanın etkisi ile veya zayıflamaya bağlı oluşan yağ dokusunun azalması sonucu buruşuk ve sarkık görünümde olabilir. Bu görüntüyü düzeltmek için yaptığımız estetik cerrahi operasyonlara büyük dudakların dolgunlaştırılması diyoruz.

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması Estetiğini Kimlere Yapmaktayız

 • Büyük dudakların, küçük dudakları kapatamayacak kadar yağ dokusu azalması olan kadınlarda
 • Büyük dudakların, yaşlanma sonucu buruşuk ve sarkık görünümlü kadınlarda
 • Büyük dudakların, aşırı zayıflama sonrası yağ dokusunu kaybettiği durumlarda
 • Büyük dudakların, buruşuk ve dolgun olmayan görüntüsünden psikolojik olarak rahtsızlık duyan kadınlarda

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması Estetiği Ameliyatı

Büyük dudakların dolgunlaştırılması estetiği; genel anestezi altında yaklaşık 1 saat diliminde hastanın kendi yağ dokusu kullanılarak büyük dudaklardaki deri dokusu altına yağ enjeksiyonu işlemidir. Hastanın kendi yağ dokusunu elde etmek için sıklıkla karın ve basen bölgelerini tercih etmekteyiz. Çok nadir olarak eğer hastamızda yağ dokusu yetersiz ise dolgu maddeleri de enjekte edebiliyoruz. Aynı gün hastaneden taburcu olursunuz. Ameliyat sonrası dönemde iç çamaşırınızın içine yumuşak pedler koyulur, herhangi bir bandajlama gerektirmez.

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması Estetiği Sonrası Ağrı

Büyük dudakların dolgunlaştırılması estetiği ameliyatlarında ağrı çok nadir olarak doku şişliğine bağlı hissedilir ve ağız yoluyla alınan ağrı kesiciler ile bu sorun ortadan kaldırılır.

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması Estetiği Sonrası İyileşme

Büyük dudakların dolgunlaştırılması estetiği ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Hastanın 1 ya da 2 gün evde istirahat etmesi yeterlidir. Çok fazla ayakta kalma doku şişliğini daha da artıracağı için önerilmez. Hasta 2 gün sonrasında duş alabilir. Yaklaşık 10 gün boyunca antibiyotikli kremler ile pansuman öneriyoruz. 20 gün havuz ve hamama gitmeyi enfeksiyon ve kanama riskini artırabileceğinden önermiyoruz.

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması Estetiği Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki ve His kaybı

Büyük dudakların dolgunlaştırılması estetiği ameliyatından yaklaşık 20 gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz ve herhangi bir his kaybı olmayacaktır.

Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması Estetiği Sonrası Oluşabilecek Yan Etkiler

Kan Birikmesi (Hematom): Erken fark edilir. Kısa bir müdahale ile önüne geçilir.
Enfeksiyon Gelişimi: Çok nadirdir. Hastanın hijyenine tam dikkat etmemesi sonucu oluşabilir. Antibiyotik tedavisi ile önüne geçilir.

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

Genital Estetiği

Hymenoplasti – Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı, yani hymen, vajina girişinde bulunan ince bir doku parçasıdır. Kızlık zarı dikimi, yırtılan kızlık zarını onarmak üzere yaptığımız bir ameliyattır.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatına Başvurma Sebeplerimiz

Bakireliğe önem veren toplumlarda, kişilerin psikolojik ya da toplumsal baskı sebebi ile kızlık zarını diktirmek istemesi.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı

Kızlık zarı dikimi ameliyatı, genel anestezi altında yarım saat süren bir ameliyattır. Kızlık zarı diye tabir edilen parçalanmış dokuların tekrar bir araya getirilerek, eriyen dikişler ile onarılma işlemidir. Hasta aynı gün taburcu edilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Sonrası Ağrı

Bu ameliyat sonrası, ağrı ilk gün çok hafif düzeyde hissedilebilinir. Fakat bu ağrı, ağrı kesici ile rahatlıkla önlenebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Sonrası İyileşme

Kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası her hangi bir bandajlama uygulamıyoruz. Ertesi gün duş almaya izin veriyoruz. Yaklaşık 15 gün boyunca kişisel hijyene dikkat etmeyi ve havuz hamam gibi, kanamayı artırıcı ve enfeksiyon riskini artırıcı yerlere gitmemeyi öneriyoruz. Bu ameliyattan sonra herhangi bir iz kalmaz ve dikişler 15 gün içinde kendi kendine eriyecektir.

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Yan Etkiler

Enfeksiyon Oluşumu: Çok nadiren, özelikle kişisel hijyene dikkat etmeyen hastalarda görülebilir. Antibiyotik tedavisi ile önüne erken dönemde geçilir.

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

Genital Estetiği
Call Now Button