Yüz sarkıklık tedavisi için uyguladığımız, ameliyatsız, ipler ile germe işlemine iple yüz germe diyoruz. Yaşlanmaya bağlı deri dokusundaki elastikiyet kaybı ve yağ doku azalmasına bağlı, yüz olması gereken ters üçgen görünümünü kaybedip, aşağı doğru sarkma gösterir. Bu işlem ile herhangi bir iz olmadan zamanı geriye döndürüp, geçici olarak yüz hatlarımızdaki sarkıklığı önleyebiliyoruz.

İple Yüz Germeye Başvurduğumuz Durumlar

  • Yüzdeki hafif ve orta düzeydeki sarkmalar
  • Yüzdeki elastikiyet kaybı ve kırışıklıklar
  • Yüz hatlarındaki olması gereken ters üçgen görüntüsünün kaybı

İple Yüz Germe İşlemi

Lokal anestezi altında, klinik şartlarında uygulanabilen, yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir. Özel olarak üretilen ve kalıcılığı yaklaşık 1,5 yıl olan ameliyat ipliklerinin, bir kanül yardımı ile deri altındaki yağ dokuya yerleştirildikten sonra, ipler uç kısımları yüz sarkmasının aksi istikametine doğru çekilerek germe işlemi tamamlanır. Yüzde oluşabilecek morluklar için morluk önleyici krem uygulamanızı tavsiye ediyoruz. İşlem sonrası aynı gün normal hayatınıza dönebiliyorsunuz.

İple Yüz Germe Etki Süresi

İple yüz germe işlemi etkisi işlem tamamladıktan sonra hemen gösterir. Aynı zamanda 6. haftadan sonra, deri altına yerleştirilen ipler sayesinde yeni cilt altı kollejen üretimi olmaktadır. Yani iki etkiyi bir arada sağlaması, yöntemin avantajları arasındadır. Etki süresi yaklaşık 1,5 yıldır. Etki süresi geçtikten sonra tekrar iple yüz germe işlemi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

İple Yüz Germe İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 1 gün sonra duş almaya izin veriyoruz.
  • Yaklaşık 15 gün yan yatmamanızı ve yüze masaj yapmamanızı istiyoruz.
  • Duş alırken ya da yüze krem uygularken iplerin çekiş yönü olan yukarıya doğru hareketle uygulamanızı istiyoruz.

 

SİZDEN GELENLER

  • İzsiz yüz germe işlemi var mıdır?

Evet. Dikişsiz ve izsiz olarak iplerle izsiz yüz germe dediğimiz bir yöntem mevcuttur. Etki süresi yaklaşık 1,5 yıl olmasına karşın son derece etkili bir yöntemdir.

  • Yüz germede yaş sınırı var mıdır ve ikinci kez olunabilir mi?

Yüz germede yaş sınırı yoktur. Fakat olası yanlış uygulamaların önüne geçmek için genç bireylerde tercih edilmemelidir. Yüz germe ameliyatının ömrü ortalama 7-10 yıldır. Bu süreden sonra hem yaş alma, hem de yer çekiminin etkisi ile yüz cilt ve deri altı dokusu sarkmaya başlayacaktır. İkinci kez ameliyat 7-10 yıl sonra yapılabilir.

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

İple Yüz Germe
Call Now Button