Fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamalarından olan Lazerle Genital Daraltma, tıbbi açıdan Vajinoplasti Ameliyatına ihtiyaç duymayan, vajina duvarlarında aşırı genişleme olmayan, idrar torbası ve bağırsak sarkması olmayan kişilerde cinsel yaşam kalitesini arttırmak için kullandığımız bir yöntemdir. Cinsel yaşama katkısı yanında vajinal atrofi, vajinal kuruluk ve hafif idrar kaçırma problemlerinde de etkili olmaktadır. Farklı prob kullanımı ile dış dudaklarda daha genç ve canlı bir görünüm sağlanması yanında, genital bölgede koyu renklenmede açılma gözlemlenmektedir.

Lazerle Genital Daraltma Uygulaması

Lazerle genital daraltma uygulaması genital estetik ameliyatları gibi ağrılı bir işlem olmadığı için lokal ve genel anestezi yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Vajinada bir batma hissi ve sıcaklık artışı dışında bir his oluşmayacaktır. İşlem muayenehane şartlarında yapılmakta olup, işlem sonrası normal yaşama dönülebilmektedir. Fraksiyonel karbondioksit lazer cihazına bağlı vajinal başlık ile vajina duvarlarına lazer ışınları aktarılır. Işınlar ile hasarlanan dokuda kolajen protein üretimi başlar. Doku kendi kendini yenilemeye başlar. Aktarılan ışınlar, fraksiyonel karbondioksit lazer cihazının  özelliği sebebiyle tüm dokuda hasar vermeyeceği, bölgeler halinde vereceği için, sağlam dokuların da hasarlı dokuların yerini almasıyla vajinal duvarlarda sıkılaşma başlar. Vajinal sıkılaşma tüm vajina kanalı boyunca oluşacaktır. Yaklaşık 20-25 dakikalık bir süreç içinde işlem tamamlanır. Genelde 1 seans olarak yapılan lazerle genital daraltma uygulaması kişiye göre değişiklik göstermektedir. Sağlanan daralmanın devamlılığı için 1-2 yılda bir tekrarlanması uygun olacaktır.

Lazerle Genital Daraltma Etkisi

Uygulama sonrası doku iyileşmesi 1-2 hafta içinde tamamlanacaktır. Uygulamanın başarılı etkileri 1 ay sonrasında hissetmeye başlayacaksınız. Cinsel ilişki için doku iyileşmesini beklemek yerinde olacaktır. 1-2 haftalık sürecin beklenmesi daha kaliteli bir cinsel yaşama sahip olmanız için yeterlidir. Vajina çapı daraldığından cinsel ilişki sırasında sürtünme ve temas hissi artacaktır. Vajinal sıkılığa bağlı, cinsel istekte artış ve orgazm sayısında artış beklenir. Cinsel hayata dönüş Vajinoplasti Ameliyatına göre daha hızlı olmaktadır. Vajina çapının daralması vajinaya komşu olan idrar yollarına etkilemesi sebebiyle hafif idrar kaçırma durumlarında da pozitif sonuçlar sergilenmektedir.

Lazerle Genital Daraltma Tedavi Alanları

  • Vajinal sıkılaşma
  • Hafif idrar kaçırma
  • Vajinal atrofi
  • Vajinal kuruluk

Estetik Cerrah Doç. Dr. Saime İrkören

Tüm Sorularınız ve Randevu Almak İçin

Aşağıdan Telefon Numaranızı Bırakmanız Yeterli

Lazerle Genital Daraltma
Call Now Button